Menu

Pitný režim jako noční můra a jak se jí zbavit - Přírodní produkty na jednom místě, kosmetika-domácnost

Pitný režim jako noční můra a jak se jí zbavit

Pitný režim jako noční můra a jak se jí zbavit

Fit
zveřejněno 25.05. 2023
Adela Kožinová ADELA KOŽINOVÁ, redaktor
26735x
3 minuty čtení

Vždycky jsem byla ten typ člověka, co málo pil. Občas jsem si vzpomněla až odpoledne, že jsem během dne nic nevypila. No, abych pravdu řekla, pořád se občas přistihnu, že piju málo. Každopádně jsem se zlepšila, opravdu… A jak jsem to zvládla a jak to můžete zvládnout i vy?

Suché rty, suché ruce, suché všechno. Jedna z věcí, která mě přivádí k šílenství, když nepiju. Ano, i pitný režim na to má vliv a vlastně docela zásadní. A mluvím tady o vodě, ne o sladkých šťávách nebo džusech… :)  To jenom aby bylo jasno.

Každopádně, byly tři zásadní věci, které mi pomohly naučit se pít víc.

  • uvědomění si, že to moje tělo opravdu potřebuje (když už se vám motá hlava a jste jak sušenky, je pozdě)
  • pořízení si hezké láhve na vodu (se kterou je prostě radost chodit a pít z ní)
  • vytvoření návyku (propojte pití vody s jinou činností, kterou děláte často)

A zcela upřímně, ta láhev byla asi zásadnější než vědomí, že pít opravdu potřebuju. Nepomohly mi ani aplikace, které mi připomínaly, že se mám napít. Ale pít z něčeho, co mi dělá radost už jen při pohledu, to mi šlo. Je to zvláštní, na prvním místě by mělo být zdraví, ale takhle jsem to měla já.

TIP: doporučuji omrknout lahve od značky EQUA nebo MEPAL. Od EQUA mám doma už několik let nerezovou lahev, která udrží vodu dokonale studenou klidně celý den a je pořád v perfektním stavu. No a MEPAL používá dcera do školky každý den už taky dost dlouho. Dá se celá skvěle rozložit a vyčistit, což u dětské lahve hodně oceňuji. 

Pár důležitých informací:

  1. Měli byste vypít alespoň půl litru na každých 20 kg váhy.
  2. Je nutné začít pít hned ráno, i když nepociťujete žízeň. Vytvořte si návyk, že každé ráno vypijete velkou sklenici vody.
  3. Pokud si dopřejete kávu nebo čaj, je potřeba to vodou zase dohnat, obojí vás totiž odvodní.
  4. Před spaním pití omezte a raději to dožeňte ráno, abyste si nenarušili spánek.

Návyk. Nejdůležitější je prostě opravdu návyk. Ale jak ho dosáhnout? Nastavovat si budíky na každých 20 minut mi přijde jako hloupost, co tak se napít vždycky, když vezmete do ruky telefon? (To by někteří pili celý den, co?)

TIP: Nechutná vám voda z kohoutku? Zkuste šungitŠungit je hornina, která vám vodu pročistí. Zbaví ji nečistot, mikrobů a voda jím očištěná je skvělá pro léčení, hojení a třeba i zmírnění alergie.

 

Takže co vám pitný režim dá?

  • hydrataci! Především! Celého těla! A ta zahrnuje spoustu bonusů, jako třeba…
  • krásnější pleť – je taková šťavnatější, zářivější – poznáte to.
  • pročištěné tělo – voda vás krásně propláchne a z těla vyloučí škodlivé látky… (Ne nadarmo se říká, že když pijete alkohol, měli byste u toho pít dostatek vody, aspoň mně to moje maminka vždycky říkala…)

A pozor! Pokud máte rádi citrusy ve vodě, dejte si od nich chvíli pauzu. Může se stát, že si překysličíte organismus a taky citron dokáže pěkně narušit sklovinu na zubech.

Tak co, přiznejte si, jak to máte s pitím vy? Pomůže vám k pití láhev, nebo ani ta ne? Tak to zlomte… Navíc venku už bude opravdu hlavně teplo, to ty tekutiny budeme potřebovat ještě víc, než do teď. 

Tak hodně štěstí!

Adela Kožinová

Adela Kožinová

Redaktor

Více článků

Jsem máma nádherné holčičky, která se mi narodila, když mi bylo skvělých 19 let. Původně to vypadalo jako nejhorší věk pro dítě, postupem času se ale ukázalo, že lepší načasování být nemohlo. Taky jsem studentka, studuji religionistiku na Masarykově univerzitě v Brně. Několik let se také řadím mezi vegetariány, jsem totiž milovník zvířat, milovník všeho živého...

Chcete přispívat do našeho krasoblogu?

Kontaktovat