Menu

Co vám nikdo neřekl o konvenční kosmetice! - Přírodní produkty na jednom místě, kosmetika-domácnost

Co vám nikdo neřekl o konvenční kosmetice!

Co vám nikdo neřekl o konvenční kosmetice!

Krása
zveřejněno 28.01. 2019
Markéta MARKÉTA, redaktor
1073x
4 minuty čtení

Je skvělé, že i mí přátelé myslí na to, jak šetřit energiemi, vodou. Třídí odpad. Jsme přeci druzí v EU! Pak se ale kouknu k nim do koupelny a tam už je to slušný chemický galimatyáš. Neříkám, že v klasické drogérce se nedá koupit přírodní kosmetika. Sama tam kupuji některé svoje přírodní oblíbence. Jenže oni tam mají dost často taková ta největší zla jako je třeba Hlen&Shoulders, Niva nebo třeba Fí. Neopírám se do těchto značek, je to jen můj názor. Žaloby si tedy nechte na příště:-))) 

A víte, co je na konvenční (chemické) kosmetice to nejhorší? Že to na povrch vypadá vlastně dobře a účinně. Jenže už vám nikdo neřekne, že složení tohoto šampónu a tamtoho krému je nadupané koktejlem pěkného humusu, který váš problém nejen nevyřeší, ale umí vás ošálit tím, že to vypadá, jakoby byl produkt účinný. Konvenční kosmetika je přeborník v kamufláži. Jenže opravdu chceme předstírat, jakože nemáme lupy a zatím si likvidovat pokožku hlavy nekonečným vysušováním? Nebo si na pleti dokonale ucpat póry sajrajty tak, že už se přes ně nic účinného nedostane?

Kosmetika by měla podporovat a doplňovat zdraví našeho těla a ne s námi hrát divadlo. Vezměme to však hezky popořádku...

Nepříjemná fakta, která se točí kolem konvenční kosmetiky:

✘1.Kůže je našim největším orgánem. Opravdu chcete přes její povrch pouštět do těla a krevního oběhu ropu, hliník nebo třeba olovo a další složky, s kterými si tělo poradit neumí a proto je ukládá?

✘2.Tato výroba nejen devastuje životní prostředí, ale některé složky, jako je právě hliník může podporovat vznik rakoviny nebo spustit Alzheimerovu chorobu. Velká část chemických látek obsažených v kosmetice funguje špatně na přirozenou hormonální hladinu a narušují endokrinní systém. Takové látky mohou způsobit neplodnost u žen i u mužů. Parabeny a ftaláty jsou zase spojovány s rakovinovým bujením a vznikem cukrovky.

✘3.Konvenční kosmetika dost často narušuje přirozený film pokožky a může vyvolávat přecitlivělé reakce a alergie.

✘4. "Obyčejná" kosmetika je vyráběna tak, aby stála co nejméně peněz. Což se samozřejmě ukáže na složení. Přírodní složky jsou tak nahrazeny chemickými, jako například parabeny, olovo, parafin, toulen, formaldehyd a hromadou vody.

✘5.Nejčastěji se používá umělá parfemace, která vystavuje tělo řadě toxických účinků. To ovlivňuje nervovou soustavu, dýchací systém a zase může způsobovat alergie a může rozběhnout bujení rakovinových buněk.

✘6.Víte, že ve většině těchto produktů jsou obsažena azobarviva, která jsou vyrobena z dehtu nebo ropy? Ta poškozují játra a mohou způsobit až rakovinu. Barviva se dávají do produktů často velmi zbytečně.

✘7.Nejškodlivějšími konzervanty jsou ty, které začínají CHLORO- BROMO- JODO-

✘8.Dávejte si také pozor na konzervant PHENOXYETHANOL, který se vyskytuje v odličovačích, krémech, ale hlavně v antiperspirantech. Antiperspiranty nejlépe nepoužívejte vůbec a sáhněte raději po deodorantech. Jsou známé tím, že ucpávají póry a obsahují velmi škodlivé látky, které zabraňují přirozenému pocení a mohou se dostat až do mozku nebo klidně do mateřského mléka.

✘9. Těmto parabenům se vyhněte obloukem, protože budou dráždit vaše tělo alergickými reakcemi. POZOR! Stává se, že jsou dokonce v produktech, které jsou uvedeny jako hypoalergenní. Skandál! METHYL, ETHYL, BUTYL, PROPYL, ISOBUTYL/PARABEN

✘10. Všechny texty a popisy, které jsou na hlavní etiketě, nebývají vždy pravdivé. Jediné, na co se můžete spolehnout, jsou údaje pod zkratkou INCI. 

Markéta

Markéta

Redaktor

Více článků

Patří k Folly týmu. Miluje přírodu, postupně přechází na přírodní kosmetiku a ekodrogerii. Zbožňuje vaření, protože jídlo je nejlepší neřestí, design v celé jeho šíři a své dva psy, které našla v útulku a pomalu je vypiplala ke skorodokonalosti :-)

Chcete přispívat do našeho krasoblogu?

Kontaktovat