Menu

Letní trable no. 2 – celulitida - Přírodní produkty na jednom místě, kosmetika-domácnost

Letní trable no. 2 – celulitida

Letní trable no. 2 – celulitida

Krása
zveřejněno 11.03. 2021
Adela Kožinová ADELA KOŽINOVÁ, redaktor
3205x
4 minuty čtení

Nějaký čas zpět jsem na Instagramu zveřejnila fotky mé nedokonalé postavy a celulitidy. Fotky měly poměrně veliký úspěch a jsem za to moc ráda, protože už jsem se začínala bát, že nevypadat dokonale je snad nějaký hřích… a vlastně, co je dokonalost? Co je krása? Velmi subjektivní, že ano… Důležité je si uvědomit, že každá jsme krásná ve své přirozenosti, úplně každá. Opravdu si to myslím. Mít se ráda a přijmout se ovšem neznamená nedělat se sebou nic, jak si někteří lidé myslí a tvrdí. Já to mám tak, že svému tělu dávám lásku a péči právě proto, protože se mám ráda. A pokud mě tedy trošku zlobí celulitida, zkusím tělu dopřát něco, díky čemu by se s ní mohlo poprat.

Před tím, než začnu psát o tom, jak se celulitidy zbavit si myslím, že bych měla zmínit, proč vůbec celulitida vzniká. Příčin může být mnoho. Dědičné předpoklady, toxiny v těle, nejčastěji asi hormonální změny (antikoncepce,…)… zhoršuje ji kouření, nedostatečný pitný režim,…

A co s ní můžeme dělat? V dnešním článku bych ráda zmínila metody zmírnění, které zvládneme samy doma. Samozřejmě jsou různé ultrazvukové liposukce, lymfatické masáže apod., ale pro mě jsou tohle možnosti, které pokud budu využívat, tak až po tom, co pro své tělo udělám něco co zvládnu sama, něco ’jednoduššího’. Rozumíte, jak to myslím.

Chytre na celulitidu

 Takže metody, které vám doporučuji: 

  1. Detoxikace - Rostlinnými šťávami, pomocí chlorelly, případně zeleného ječmenu… zcela jistě jsou i další deoxikanty, já mám ale vyzkoušené pouze tyto. Jak chlorellu a ječmen používat najdete vždy na balení. Pozor, když s nimi začínáte, začínejte opravdu pozvolna (ze začátku míň a postupně přidávat), protože pokud to uděláte jako já a dáte si mega nálož chlorelly i ječmenu hned ze začátku a ještě zároveň, můžou přijít nepříjemné žaludeční potíže, haha, taková rychlá detoxikace :-) 

  2. Dostatek tekutin - Pijte alespoň 2 litry vody denně, VODY! Celulitida může být způsobena i zadržením vody v těle, proto pijte co nejvíc, ať odejde a už se nevrací,… :) 

  3. Chůze - Kdysi jsem v rozhovoru s lymfologem Pavlem Tichým četla, že například běh může být pro celulitidu zhoršující, jelikož nadměrná fyzická zátěž zvyšuje zátež lymfatického systému a tím celý problém s celulitidou ještě zhoršuje, proto je doporučeno pouze chodit, nebo plavat. 

  4. Kosmetické přípravky - Krémy a peelingy vám samy o sobě celulitidu nezničí, ale můžou podpořit krevní oběh, čímž dopomůžou k redukci celulitidy a taky mohou zpevnit kůži. Doporučuji vám například peeling a krém od Natura Siberica, oba přírodní a vegan. 

Natura Siberica-telovy krem Faroe Island

Abych pravdu řekla, krém Faroe Islands používám opravdu denně, vždy večer po sprše a někdy i během dne. Cena je podle mě skvělá, protože se jedná o opravdu obrovský krém a navíc ho stačí opravdu málo. Je lehounký, nemastí a moc krásně voní, až tak nějak mandlově- zvláštně. Obsahuje řasy z Faerských ostrovů, které mají podporovat proces hubnutí

A toť mé rady a zkušenosti :) Doufám, že vám někomu pomůžou. Ať už jste na tom jakkoliv, nezapomínejte, že celulitida je pouze lehounká 'vada' na kráse a mnohem důležitější je to, jestli se cítíme dobře a jestli jsme zdraví.  

Mějte se moc krásně, Adela 

Adela Kožinová

Adela Kožinová

Redaktor

Více článků

Jsem máma nádherné holčičky, která se mi narodila, když mi bylo skvělých 19 let. Původně to vypadalo jako nejhorší věk pro dítě, postupem času se ale ukázalo, že lepší načasování být nemohlo. Taky jsem studentka, studuji religionistiku na Masarykově univerzitě v Brně. Několik let se také řadím mezi vegetariány, jsem totiž milovník zvířat, milovník všeho živého...

Chcete přispívat do našeho krasoblogu?

Kontaktovat