Menu

Puberta, akné a ... - Přírodní produkty na jednom místě, kosmetika-domácnost

Puberta, akné a ...

Puberta, akné a ...

Krása
zveřejněno 05.09. 2019
Adela Kožinová ADELA KOŽINOVÁ, redaktor
3851x
4 minuty čtení

Kdybych byla znovu v pubertě, přála bych si, aby mi někdo řekl, že akné není známka méněcennosti a nejsem divná, když má pleť není dokonalá. Že to že se mi mastí vlasy a potím se je naprosto normální. Že v tom nejsem sama a že všechno má řešení. 

Je normální, že se v našem tělě během dospívání mění hladiny hormonů a to přináší různé fyziologické změny. A přestože se některé tyto změny nedají zcela vyřešit, dá se jim předcházet a zmírnit je správnou péčí, která je vlastně důležitá celý život, nejen v pubertě. 

Pleť, akné a správná péče

Pupínky, boláky, jizvy. Mám z nich hrůzu dodnes. Nikdy jsem netrpěla na žádné velké akné, ale v pubertě se mi na obličeji dost často tvořily pupínky, které se čas od času objeví i teď. Přestože korektor a make-up zakryje leccos, nejdůležitější je péče. Pravidelná péče, na kterou čím dřív si navyknete, tím líp. Znám spoustu mužů i žen, co žádnou péči o pleť nedodržují ani ve 30 letech. Ale nezapomeňte, že i bezproblémová pleť si ji zasloužíA jak by správná péče měla vypadat?

V mladším věku není potřeba to nijak přehánět. Bohatě postačí 3 kroky. ODLÍČIT, VYČISTIT, HYDRATOVAT. A že máte pleť mastnou? I ta potřebuje hydrataci. Často se stává, že přesušená pleť se paradoxně mastí víc než ta normální, proto není dobré pleť vysušovat ještě víc a používat na ni např. tonika s obsahem alkoholu, nebo obyčejnou vodu z kohoutku, ta také vysušuje, tu nahraďte třeba vodou květovou. Nezapomínejte ani na hydrataci zevnitř a pijte dostatek vody

MOJE TIPY:
Odlíčení pleti proveďte pomocí tohoto čistícího gelu a na voděodolný make-up použijte např. tento hydrofilní olej.
O dokonalé vyčištění pleti po odlíčení se postará toto mýdlo s aktivním uhlím, které z pleti vytáhne nečistoty.
K osvěžení a dočištění pleti použijte květovou vodu od Angelic.  
Krém na aknózní pleť doporučuji vyzkoušet tento od Syncare

Když se přece jen budou pupínky objevovat, pokuste se co nejméně do pleti zasahovat a když, tak si vždy pořádně umyjte ruce. Na sluníčku pak nezapomeňte nanášet opalovací krém, kvůli případným pigmentovým skvrnkám, kterých se zbavuje těžce (osobní zkušenost).

Vlasy, lupy, mastnota 

Trápilo mě obojí. Lupy, i mastící se vlasy. Jedna z věcí co mi pomohla nejvíce a doporučuji ji i vám, je zbytečně do vlasů nedávat stylingové přípravky, zbytečně často neměnit péči a neplácat na ně každou druhou masku, co někdo doporučí. Stejně jako pleť je vlasy a vlasovou pokožku potřeba hydratovat. A pamatujte, čím víc a častěji je myjete, tím víc a rychleji se mastí. 

MOJE TIPY: 
Jeden z nejlepších šamponů co jsem kdy měla je tento pánský od Nobilis Tilia a ano, používám ho přestože je pánský. U mytí doporučuju vždy alespoň krátkou masáž hlavy. Aktivujete tím ty správné funkce, pokožka se líp prokrví a vlasy budou zdravější.
Kondicionér používejte jen do konečků, nikdy ne do celých délek, zkuste třeba tento obnovující od Bioturmu
A maska, která z vašich vlasů udělá nádheru je tato od Natura Siberica (stačí použít 1-2x měsíčně).

Nepříjemné pocení 

Co si budeme povídat, s pubertou může přijít i pocení, které není vůbec příjemné. Ani pro nás, ani pro okolí. Ale uklidním vás, potí se všichni. Kvůli hormonálním změnám začíná docházet při pocení k zápachu, na který jste dřív nebyli zvyklí. Proto přichází na řadu deodoranty. Nikoli antiperspiranty, ale deodoranty. A úplně nejlíp ty přírodní. 
Jaký je mezi tím rozdíl? Antiperspiranty zabraňují pocení, což není přirozené, deodoranty pouze zabraňují nepříjemnému zápachu. Více o přírodních deodorantech píšeme tady.

MOJE TIPY: 
Skvělý unisex deodorant je svěží od Angelicu.
Pokud se potíte opravdu hodně, doporučuju stejně jako na obličej použít i klidně na celé tělo květovou vodu, která skvěle osvěží. 

Přestože pubertu mám už chvíli za sebou, některé problémy mě trápí stále. Přeju vám všem, ať je přechod do dospělosti co nejjednodušší! 
Adela 

Adela Kožinová

Adela Kožinová

Redaktor

Více článků

Jsem máma nádherné holčičky, která se mi narodila, když mi bylo skvělých 19 let. Původně to vypadalo jako nejhorší věk pro dítě, postupem času se ale ukázalo, že lepší načasování být nemohlo. Taky jsem studentka, studuji religionistiku na Masarykově univerzitě v Brně. Několik let se také řadím mezi vegetariány, jsem totiž milovník zvířat, milovník všeho živého...

Chcete přispívat do našeho krasoblogu?

Kontaktovat