Menu

Přírodní zázrak jménem Alkemilla, který po(h)ladí vaše vlasy - Přírodní produkty na jednom místě, kosmetika-domácnost

Přírodní zázrak jménem Alkemilla, který po(h)ladí vaše vlasy

Přírodní zázrak jménem Alkemilla, který po(h)ladí vaše vlasy

Recenze
zveřejněno 16.02. 2023
Host HOST, expert
974x
3 minuty čtení

Někteří ji nerozlišují od kondicionéru, jiní ji považují za zbytečnost. Řeč je o masce na vlasy, jejíž testovaní jsem měla pod taktovkou. Jelikož mě příroda obdarovala jemnými mastícími se vlasy, kterým málo co takříkajíc sedne, byla to pro mě opravdová výzva. Pokud vás zajímá, jestli se masce povedlo ukrást mé srdce, čtěte pozorně dál. 

Proč zařadit masku do vlasové rutiny?
Pořizujete si pravidelně šampon včetně kondicionéru a říkáte si, k čemu utrácet ještě za masku? Zní to jako skvělý plán, ale má háček. Naštěstí jsem tady já a uvedu to na pravou míru.

Všichni víme, že šampon smývá z vlasů nečistoty. Málokdo ale tuší, že tím otvírá jejich strukturu. To je důvodem, proč aplikujeme kondicionér, který vlas uzavírá. Ale nic z výše uvedených přípravků neposkytuje hloubkovou výživu. Proto používáme masku

Co slibuje Alkemilla?
Přírodní kosmetika Alkemilla je založena na veganských recepturách a inovativních vůních, které mohu potvrdit, že stojí opravdu za to. Hlavní misí masky je navrátit lesk poškozeným vlasům. Výhodou je, že ji stačí aplikovat jednou za čas, protože ve vlasech vydrží i 5 umytí. 

K dosažení slibovaných výsledků je samozřejmě potřeba dodržovat správné použití, na které jsem se zaměřila v dalších bodech. 

Aplikace = kámen úrazu 
Každý vlas je jiný a potřebuje jiné živiny. Masku proto zvolte podle aktuální situace. Já si tu svou vybrala pro suché a poškozené vlasy, protože jsem chtěla svému účesu vetknout novou jiskru. Zároveň se hodí k mému životnímu stylu, jelikož je ohleduplná jak k naší planetě, tak ke zvířatům.

Správný postup: 

  1. Svou rutinu začínám samozřejmě šamponem, který použiji 2x za sebou a pokaždé opláchnu. Ručníkem následně vyždímám přebytečnou vodu. 
  2. Nyní je správný čas na masku, jež rozpracuji důkladně v dlaních a začnu aplikovat po celé délce vlasů až k hlavě. V tomto kroku nikdy nepročesávám vlasy hřebenem, ale pouze prsty. Mohlo by dojít k jejich přetrhání. 
  3. Po uplynulé době působení, která u kúry Alkemilla činí 10 minut (můžete nechat účinkovat i déle), vymyji všechen produkt a opět sáhnu po ručníku. 
  4. Posledním krokem je kondicionér pro uzavření vlasů. V tento okamžik beru do ruky hřeben, kterým rozprostřu produkt po celé délce. Zbývá opláchnout a vysušit fénem. 

TIP: nezapomínejte na termoregulační péči (tj. na ochranný sprej před teplem). Ten nejen, že vlasy chrání ať už během fénování či kulmování, ale uzavírá v nich masku. 

Recenze
S italskou značkou Alkemilla jsem se seznámila teprve nedávno, kdy se mi dostal do ruky sprej pro dodání objemu. Setkal se samozřejmě s úspěchem, proto jsem i tentokrát měla velká očekávání. A aby to maska neměla tak snadné, dala jsem ji otestovat i mamce. 

Výhody
Po prvním použití byla má koruna krásy zahalena do oslnivého lesku, který byl podložen přirozeným objemem. Pozorovala jsem snazší rozčesávání a v hřebenu najednou nezůstávalo tolik vlasů. Kromě zmíněných bodů vidím jako hlavní benefit to, že vlasy nebyly zatížené ani mastné, což se mi běžně stávalo. Po vyfénování mám navíc pocit jako bych zrovna opustila kadeřnické křeslo.

Výhodu spatřuji i v ceně. Popravdě řečeno, tento zázrak hravě zastíní mnohem dražší přípravky, které jsem používala dříve. Navíc díky autentické a lehce nasládlé parfemaci se pravidelně stává z mé koupelny oáza klidu. 

TIP: na poškozené vlasy si můžete dopřát zábal přes noc.  

Co si myslí o masce mamka, kterou jsem přizvala k testování? „Těšila jsem se, až přírodní masku na vlasy vyzkouším, protože mě zaujala svým složením s kopřivami a rybízem. Oceňuji, že je v kelímku a má hutnou texturu, díky které nikde nic nekape. Příjemně se vtírá do mých krátkých vlasů, a ještě příjemněji voní. Po vysušení a stylingu je účes doslova nadýchaný a lesklý.“

Nevýhody 
Asi vás zklamu, ale tentokrát jsem žádné nenašla. 
„Když chcete zdravé vlásky mít, nezapomeňte masku použít.“

Zkrátka a dobře, věřím, že vás dnešní článek inspiroval k tomu, začít o své vlasy pečovat, aby byly hezké nejen na povrchu, ale hlavně uvnitř. Pro nejlepší výsledky doporučuji požívat šampon i kondicionér od stejné značky. Pokud i vy podlehnete kouzlu produktů Alkemilla, můžete nám dát feedback na sociálních sítích, jak jste spokojeni. Už nyní jsem však přesvědčena, že si padnete do oka.

Host

Host

Expert

Více článků

Čas od času nám na náš blog přispěje někdo zvenčí. Hlavně ze dvou důvodů. Hosté nabízejí další pestré pohledy a názory na tradiční témata. Druhou výhodou hostujících redaktorů je odbornost. Ačkoliv se snažíme věcem rozumět v principu a do hloubky, nikdy nebudeme specialisté na vše. Zkušenost a znalost experta z oboru je i pro nás základem pro správná rozhodnutí. Jméno hostujícího autora naleznete vždy v patičce článku.

Chcete přispívat do našeho krasoblogu?

Kontaktovat