Menu

Relaxační techniky, aneb Jak uvolnit mysl - Přírodní produkty na jednom místě, kosmetika-domácnost

Relaxační techniky, aneb Jak uvolnit mysl

Relaxační techniky, aneb Jak uvolnit mysl

Volný čas
zveřejněno 09.03. 2022
Adela Kožinová ADELA KOŽINOVÁ, redaktor
739x
3 minuty čtení

V životě je to nahoru a dolů. Někdy je to těžší období, někdy jsou to jenom těžší dny. Máte stres před nepříjemnou pracovní schůzkou? Nebo máte pocit, že je toho prostě hodně? Máme pro vás několik relaxačních technik a cvičení, které můžete použít prakticky kdykoli a kdekoli, aby se vám v daný okamžik co nejrychleji ulevilo.

Nemusíte si zapamatovat všechny, nemusí vám všechny skvěle fungovat. Věřím ale, že pokud tyto techniky vyzkoušíte, najdete si brzy tu, která vám bude fungovat nejlépe. Nebo třeba kombinaci dvou. Připraveni? Jdeme na to! 

Využijte to, co máte vždycky 'po ruce' - svůj DECH 

Dechových cvičení je spousta. Zkuste to ale úplně jednoduše pomocí dvou pravidel. 1. zní: Dýchejte nosem, 2. pravidlo: Dělejte hluboký nádech a ještě hlubší výdech. Pokud vám vaše myšlenky nedovolí vypnout hlavu, zkuste si v duchu říkat: ,,Nádech, výdech'', nebo počítat. A pro ještě hlubší prožitek můžete položit ruce na hruď a vnímat, jak se s nádechem zvedá a s výdechem zase uvolňuje.

Vůněmi k relaxaci 

To, že jsou vůně velikým pomocníkem a spousta z nás má s vůněmi spojené různé vzpomínky, určitě víte. Pro někoho jsou vůně mnohem silnější než vizuální paměť a já si třeba dodnes pamatuji, jaký parfém nosila maminka celé moje dětství, mmm... Proto vás určitě nepřekvapí, že i pomocí vůní a aromaterapie si můžete ulevit a uvolnit se. Jednou z nejrozšířenějších vůní pro relaxaci je levandule, která také patří mezi jeden z nejuniverzálnějších esenciálních olejů vůbec. Dále doporučuji mít doma třeba pomeranč, který uklidňuje při úzkosti, depresi a navozuje radost, pozitivní pocit a rozptyluje špatnou náladu. No a nebo to můžete nechat na odbornících a zvolit jednu ze směsí You & Oil. Skvělá je směs Stress, případně Změna nálad. Směs můžete mít v batohu nebo v kabelce a kdykoli když je potřeba, tak ji použít na pulzní body (zápěstí, spánky). Ke klasickým éterickým olejům můžete přivonět, nebo si jimi pomocí difuzéru nechat provonět byt, nebo kancelář. 

TIP: Do konce března máme na You & Oil oleje slevu -20%! Podívejte se na nabídku tady.

Meditace i pro ty, co běžně nemeditují 

Říkáte si, že meditace není nic pro vás? Nebo jste ji už zkoušeli, ale nedařilo se? A co si pod meditací vlastně představujete? Nemusíte se dostávat do žádného obrovského zenu, nebo do hladiny Alfa jako mniši v klášterech. Meditací může být i to, když jen pozorujete přírodu. Pokud na vás jde stres, zkuste se jen na chvíli zastavit a zaposlouchat se do šumu z okolí. Pozorujte, jak se houpají lístky na stromech ve větru, nebo jak po obloze běží mráčky. Nikomu z nás neuškodí se na chvíli zadívat na tu krásu okolo. 

Léčivá hudba

Stejně jako vůně, i hudba může být léčivá. Osobně mám moc ráda zvuky moře, pralesa, nebo kapek deště. A pokud byste chtěli něco 'muzikálnějšího', doporučuji vám například umělce jménem Maok. Někdo by namítal, že když je ve stresu, nejvíce mu pomůže pustit si heavy metal. Ten sice může dopomoci upustit páru, ale ve skutečnosti tato 'tvrdá hudba' může dost často vyvolávat ještě větší nervozitu, nebo napětí. 

Nechejte emocím volný průchod

Nepotlačujte. Hlavně emoce nepotlačujte! Chcete se vám plakat? Křičet? Uvolněte to. Nedoporučuji vám začít křičet uprostřed pracovního meetingu, nebo v autobuse po cestě do práce. Ale doma, doma si do polštáře možná zabouchat můžete, co vy na to? Lepší než kumulovat v sobě napětí a potom bouchnout jako papiňák je prostě a dobře vše kultivovaně uvolňovat.

Přeji vám všem co nejvíc pohody a klidu. Věřím, že přestože poslední roky nebyly ty nejjednodušší pro nikoho z nás, tak to zvládneme a zase bude dobře.

Vaše Adela 

Adela Kožinová

Adela Kožinová

Redaktor

Více článků

Jsem máma nádherné holčičky, která se mi narodila, když mi bylo skvělých 19 let. Původně to vypadalo jako nejhorší věk pro dítě, postupem času se ale ukázalo, že lepší načasování být nemohlo. Taky jsem studentka, studuji religionistiku na Masarykově univerzitě v Brně. Několik let se také řadím mezi vegetariány, jsem totiž milovník zvířat, milovník všeho živého...

Chcete přispívat do našeho krasoblogu?

Kontaktovat