Menu

Komplet příprava na jaro s éterickými oleji - Přírodní produkty na jednom místě, kosmetika-domácnost

Komplet příprava na jaro s éterickými oleji

Komplet příprava na jaro s éterickými oleji

Fit
zveřejněno 12.03. 2019
Zuzana Holmanová ZUZANA HOLMANOVÁ, redaktor
322x
3 minuty čtení

Po dlouhé zimě jsme všichni unavení a těšíme na první jarní sluníčko. Mnohdy to však dopadá tak, že místo v přírodě na výletě strávíme víkend v posteli s pořádným nachlazením. Příjemnou cestou, jak se z jarní únavy vykurýrovat, je aromaterapie. Voňavé éterické oleje v sobě ukrývají mnoho pozitivních účinků na lidský organismu a zároveň si vás získají krásnou vůní. Které jsou ty nej na nějaké to březnové nachlazení, očistu těla po dlouhé zimě nebo prostě „jen“ na jarní únavu?

Kouzlo aromaterapie 

Co se mi hned vybaví, když je řeč o jarní únavě, oslabené imunitě a nachlazení, které, alespoň u mě, po dlouhé zimě pravidelně přichází? Aromaterapie! Všechny ty voňavé olejíčky ve mně vzbuzují radost, už jen když se na ně podívám. Jestli i vy chcete vyzkoušet terapii vůněmi, není třeba žádné složité výbavy. Esenciální olej můžete nakapat na kousek neglazované keramiky, která vůni v místnosti hezky rozvine. Případně si můžete pořídit obyčejnou aromalampu, kterou klidně seženete pod dvě stovky. Pak už vám jen postačí voda a čajová svíčka. Ano, tak snadné to může být! Případně, pokud jste nároční, můžete sáhnout po elektrickém difuzéru. 

Zatočte s únavou!

Pokud se cítíte úplně vyždímaní, jistě vám přijdou vhod citrusy. Jejich jiskřivé tóny miluje snad každý. Třeba takový citron nebo limetka vás energií dobijí naprosto dokonale. Stejně jako sladká mandarinka či šťavnatý pomeranč. Proti únavě se doporučuje i máta peprná, která je příjemně svěží, nebo rozmarýn (u toho ale pozor – zvyšuje tlak). Co je podle mě naprostá bomba, jsou inhalační tyčinky Nobilis Tilia. Třeba zrovna ta Proti únavě. Kombinuje v sobě citron a pryskyřičnaté tóny jehličí. Okamžitě mě vzpruží a dobije mě pozitivní energií. A co víc, díky jejím kompaktním rozměrům ji snadno schovám i do té nejmenší kabelky.

Rozlučte se s nachlazením

Oslabená imunita není po dlouhé zimě žádnou výjimkou. Pro tyhle případě je bezva mít doma v zásobě jedli, eukalyptus, tea trea nebo levanduli. Pokud dáváte přednost směsím, tak s nachlazením výborně zatočí Imunita nebo Druhý dech, obě vyrábí opět Nobilis Tilia.

Jarní detox

Jakmile vysvitne první jarní sluníčko, je vhodné naše tělíčko pěkně pročistit. I tady vám může být nápomocná aromaterapie. Prvním éterickým olejem s detoxikačními účinky je jalovec. Ten navíc rozproudí lymfu, a tak je vhodný i při výskytu nevítané celulitidy na stehnech. Můžete ho použít buď samostatně, nebo ho zkombinovat např. s citronem, se kterým se skvěle doplňuje. Očistu těla po zimě podpoří i již zmíněné éterické oleje z levandule nebo rozmarýnu. S těmi ale opatrně, pokud vás zlobí tlak – levandule ho snižuje, rozmarýn naopak zvyšuje.

Jestli jste svůj první krok k aromaterapii zatím odkládali, tak nastupující jaro je ideálním začátkem. Nejprve na to jděte opatrně, s jedním olejíčkem a v klidu se s ním poznávejte. Teprve pak přidávejte další éterické oleje. Uvidíte, že s postupujícím časem si vaše tělo samo řekne, po kterém máte zrovna sáhnout, aniž byste museli dlouze studovat jejich účinky.

 

Zuzana Holmanová

Zuzana Holmanová

Redaktor

Více článků

Zuzana, ačkoliv jí je už dávno přes dvacet, pořád je tak trochu duší dítě. Stále (naivně) doufá, že se jí jednou podaří spasit svět, a v mezičase se věnuje hlavně psaní a přírodní kosmetice. Miluje kávu, kvalitní literaturu a bez pobytu v přírodě by nemohla žít.

Chcete přispívat do našeho krasoblogu?

Kontaktovat